Dzień Polskich Bohaterów Narodowych

Uczniowie naszej szkoły uświetnili obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, organizując  „Dzień Polskich Bohaterów Narodowych”.

Ach, kogóż tam nie było?! Maria Konopnicka – patronka naszej szkoły, królowa Jadwiga, Jan  III Sobieski, Emilia Plater, Józef Piłsudski oraz Irena Sendler, a także bł. ks. Jerzy Popiełuszko i Jan Paweł II. Nie zabrakło też rycerza Juranda ze Spychowa, Łączniczek i Małego Powstańca Warszawskiego, Inki, Baśki Puzon a także naszych noblistów: Marii Skłodowskiej-Curie i Lecha Wałęsy. Przekonajcie się sami – oglądnijcie zdjęcia!

Uczniowie zaprezentowali sylwetki (stroje) wielkich Polaków, zadbali o wierność szczegółów i wykazali się dużą pomysłowością i starannością w przygotowaniu przebrania, fryzur i rekwizytów charakterystycznych dla danego bohatera.

Akcji towarzyszyły wystawki książek i innych materiałów pt. „O Niepodległej” w bibliotece szkolnej.

Za najpiękniejsze przebrania zostały przyznane nagrody. Gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo. Wszak to przejaw patriotycznej postawy naszych uczniów.

(galeria)

A oto lista uczestników i laureatów konkursu:

Dzieci „Kubusiowego Przedszkola”, „5-Latki”, „6-Latki”, uczniowie klas I-III Uczniowie klas IV-VIII
WYRÓŻNIENIE
JULIA PEŁKA KAROLINA KOWAL
KORNELIA RZĄSA KINGA KRZEPTOŃ
ALEKSANDRA WALEWICZ PRZEMYSŁAW PUZIO
NAJMŁODSI UCZESTNICY: NIECO STARSI UCZESTNICY:
ZUZANNA CIEŚLA DŻESIKA JUSZKIEWICZ
MARTYNA CHMURA ZUZANNA KISIELEWICZ