Niezwykła lekcja historii

W dniu 4 grudnia 2018 r. nasi uczniowie uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przybyła do szkoły Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pt. Ku Niepodległej. Podczas spotkania uczniowie mogli poznać historię naszego państwa od epoki rozbiorów aż do odzyskania niepodległości. Przypomniane zostały takie wydarzenia jak: Powstanie Kościuszkowskie, Listopadowe, Styczniowe czy okres I wojny światowej.

Uczniowie aktywnie brali udział w pokazie. Walczyli na szable i kosy, bandażowali rannych, ćwiczyli musztrę czy nosili rannych na noszach. Mieli możliwość zobaczyć kolekcję replik broni używanej przez powstańców w XIX wieku i w czasie I wojny światowej. Po zakończeniu pokazu mieli możliwość przymierzenia umundurowania lub uzbrojenia. To była dla wszystkich ciekawa lekcja historii i patriotyzmu.

Renata Bereza

(galeria)