Opłatek szkolny

Nastał oto czas świąteczny, czas kolędowania.

Boże Dziecię się zrodziło w stajence wśród siana.

Niech radosna ta nowina w sercach naszych gości.

Niech napełnia je dobrocią i dobrem miłości,

Byśmy wszyscy swoje ciepło innym rozdawali,

W gronie bliskich białe święta  beztrosko spędzali.

Te oraz inne piękne życzenia mogliśmy sobie złożyć podczas Spotkania Opłatkowego, jakie odbyło się 21 grudnia 2018 r. Szkolna Wigilia rozpoczęła się od przywitania przybyłych Gości i wszystkich uczestników. Na początek niespodzianka – przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”, ale tym razem     w wykonaniu dorosłych, głównie rodziców naszych uczniów. Po najpiękniejszej polskiej kolędzie „Bóg się rodzi” przyszedł czas na wspólną modlitwę pod przewodnictwem Ks. Proboszcza, a następnie życzenia Pani Dyrektor szkoły, Pana Wójta i przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego oraz łamanie się opłatkiem. Potem wszyscy zasiedliśmy do stołu, by spożyć tradycyjne potrawy wigilijne.

W końcu przyszedł czas na świąteczne występy dzieci z grup przedszkolnych, kółka tanecznego, uczniów klas I-VIII. Były tańce, pastorałki, kolędy i gra na instrumentach – mnóstwo radości i kolorów.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie, przybycie, kolędowanie, za wspólnie spędzone chwile! Życzymy wszystkim takiej radości na cały 2019 rok.

Oprac. A. Korzeniowska

(galeria)