Wizyta w teatrze

25 marca 2019 r. uczniowie klas V-VI obejrzeli w MOK w Jarosławiu spektakl inspirowany obowiązkową lekturą szkolną pt. „Felix, Net i Nika”. Dzięki przedstawieniu dowiedzieli się, że to od nas samych i od naszych wyborów zależy, jak potoczy się życie każdego z nas. Główni bohaterowie musieli wznieść się na wyżyny swojej pomysłowości i zaradności, by rozwiązać tajemniczą zagadkę. Spektakl pełen wartkiej fabuły, zwrotów akcji i przygód, (nie brakło wielu nowoczesnych środków wyrazu) podkreślał wagę przyjaźni, stawiania czoła problemom i wiary we własne możliwości. Wydarzenia były okraszone humorem.

Po inscenizacji uczniowie mieli okazję odbyć wiosenny spacer po mieście. Odwiedzili Jarosławski Kuferek Artystyczny, zobaczyli siedzibę muzeum, zabytkową studnię na rynku, zwrócili uwagę
na pamiątkowe tablice i okazałość budynku MOK w Jarosławiu.

Oprac. A. Korzeniowska