Dzień Książki

Tegoroczny Dzień Książki obchodziliśmy w naszej szkole 30 kwietnia. Z tej okazji grupa 5-Latków przygotowała plakat i okolicznościowy występ pt. „Czyta elita, czyli Święto Książki w szkole”, a starsi uczniowie (kl. II-VII) zaprezentowali złote myśli i wiersze o książkach oraz humorystyczną scenkę  o zachowaniu się w szkolnej bibliotece.

Apelowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych uczniów klas IV i V pt. „Moja ulubiona książka”.

Na koniec wszyscy wysłuchali piosenki inspirowanej utworem „Bałkanica” zespołu Piersi  pt. „Biblioteczny song” z zabawnym refrenem:

„Czytam, czytam za mało.

Całymi dniami, to jednak więcej by się chciało.

Więcej czasu, w dzień mam za mało.

Znów będę czytać książki całą noc.”

Poza tym miłym akcentem było wręczenie „Dyplomu Michałowi Starosolskiemu Uczniowi klasy VIII, który czyta sobie w bibliotece”.

Zachęcamy do codziennego stosowania słów piosenki w praktyce i naśladowania Michała.

Oprac. A. Korzeniowska

(galeria)