Gminny Konkurs Ortograficzny “Mistrz Ortografii”

27 maja 2019 roku był kolejnym dniem sukcesów uczniów naszej szkoły. Właśnie wtedy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” 2019. Przystąpili do niego młodsi uczniowie z klas II i III (11 osób) oraz starsi w kategorii klas IV-V i VI-VIII (15 osób) ze szkół podstawowych z Laszek, Miękisza Starego i Wietlina.

Wśród młodszych z klas II zwyciężyli: Natalia Majcher z SP w Laszkach;  nasz uczeń Michał Smok zajął II miejsce, natomiast Milenie Krzyczkowskiej z SP w Laszkach przypadło III miejsce.

Spośród Trzecioklasistów kolejno najlepsi byli: Patrycja Pukas z SP w Miękiszu Starym, Zofia Bałtowska z SP w Laszkach i Zofia Konstantynowicz z SP w Miękiszu Starym.

Wśród starszych I miejsce ex aequo przypadło Patrycji Pazyniak z kl. IV w Miękiszu Starym i Klaudii Sopyle z kl. V w Laszkach. Natomiast II miejsce również ex aequo zajęli nasi piątoklasiści tj. Victoria Derewońko i Maciej Herbut. Na III miejscu uplasował się Aleksander Turek z kl. V w Laszkach.

W kategorii klas VI-VIII bezkonkurencyjna była nasza ósmoklasistka (zwyciężczyni „Powiatowej Corridy Ortograficznej” w Skołoszowie) – Julia Wielgos, zajmując I miejsce.

Na II miejscu znalazła się Alicja Pik z kl. VIII w Laszkach, a na III ex aequo  – Kacper Bałutowski  z kl. VIII w Miękiszu Starym, Emilia Wojciechowska z kl. VI  i Szymon Wysocki z kl. VII w Laszkach.

Serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz Ich Opiekunom. Życzymy kolejnych sukcesów.

oprac. Anna Korzeniowska

(galeria)