Spotkanie z biskupem Stanisławem Jamrozkiem

9 września 2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Biskupa Stanisława Jamrozka.
Na tę okazję przygotowywaliśmy się już pod koniec wakacji. Chętni uczniowie – od najmłodszych z klasy II aż do najstarszych z klasy VIII – przygotowali niecodzienne przedstawienie pantomimiczne pt. „Życie Maryi – a moje życie?”. Komentarz słowny przygotowany przez ks. katechetę Daniela Odora zmuszał do głębokich refleksji na temat postawy życiowej, relacji rodzinnych i koleżeńskich, podejścia do obowiązków, np. uczniowskich. Widowisko pokazane na tle pięknej dekoracji, dodatkowo ubogacały wspaniałe stroje „z epoki”. Wszyscy byli zapatrzeni i zasłuchani.

Na koniec ks. Biskup skierował kilka słów do braci szkolnej, wspominając czasy swojego dzieciństwa i nauki. Zwrócił uwagę na konieczność rozwijania swoich pasji i talentów. Obiecał też, że przyjedzie zagrać  z nami mecz piłki nożnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości, zwłaszcza Rodzicom, którzy pomagali w czasie prób i przygotowania strojów.

Oprac. Anna Korzeniowska

(galeria)