“Pomarańczowy dzień” w Kubusiowym Przedszkolu

Dzień 9.11.2020 r. w Kubusiowym Przedszkolu był dniem pomarańczowym. Wszystkie przedszkolaki miały w tym dniu na sobie coś pomarańczowego: bluzkę, spódniczkę, spodnie, sukienki. Sala dzieci także przybrała barwy pomarańczowego domku. Zadania i aktywności również związane były z przyjaznym kolorem pomarańczowym. Dzień ten rozpoczął się od poznania historyjki opiekuńczej, pomarańczowej wiewiórki i jej przyjaciela zajączka, który ponad wszystko kochał to co pomarańczowe. Pierwszym zadaniem dzieci w tym dniu było uzyskanie koloru pomarańczowego z połączenia barw czerwonej i żółtej. Następnie przedszkolaki zbierały pomarańczowe warzywa i owoce do kosza za pomocą szczypiec, usprawniając w ten sposób chwyt, motorykę małą oraz koordynację wzrokowo – ruchową. Później wszyscy udali się na pomarańczową ucztę do stolików, gdzie doszło do stymulacji
i uaktywnienia wszystkich ich zmysłów poprzez wąchanie, smakowanie i dotykanie pomarańczowych pyszności. Kiedy wykonali dynie z chrupek kukurydzianych, udali się na bal do pomarańczowej marchewki. Tam tańczyli z pomarańczowymi balonami.

Dzień ten w Kubusiowym Przedszkolu upłynął bardzo szybko, w miłej i radosnej atmosferze. Wszystkie aktywności podejmowane przez przedszkolaków wyzwalały w nich pozytywne emocje. Dawały możliwość poszerzenia lub przypomnienia wiedzy na temat pomarańczowych owoców i warzyw,  jak również stały się okazją do stymulowania i pracy wszystkich zmysłów dzieci.

wychowawca

Małgorzata Marek