Drużyna harcerska

 

obraz-057Drużyna harcerska działa przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wietlinie. Swoją działalność rozpoczęła we wrześniu 2011 r. Drużynową została dh Renata Bereza. Drużyna zarejestrowana jest w Hufcu im. Czesławy „Baśki” Puzon w Jarosławiu jako 2 Drużyna Harcerska Jastrzębie. Harcerze za swoje barwy wybrali kolor zielony symbol przyjaźni, nadziei i harmonii z naturą.

Od początku swojej działalności harcerze starali się aktywnie włączać w działalność środowiska lokalnego. Drużyna współpracuje z Sołtysem Wietlina, Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej poprzez pomoc w organizacji akcji charytatywnych, uroczystości środowiskowych i szkolnych.

Harcerze utrzymują współpracę z miejscowymi Sybirakami. Opiekują się Krzyżem Sybirackim znajdującym się w miejscowości Wietlin I.

Drużyna stara się również uczestniczyć w akcjach organizowanych przez Hufiec Jarosław. Corocznie harcerze biorą udział w uroczystości Przekazania Betlejemskiego  Światła Pokoju na Rynku w Jarosławiu, uczestniczą w rajdach, biwakach czy wyjeżdżają na obozy.

Obecnie drużyna liczy 14 członków. Zbiórki odbywają się w piątki o godz. 13.25. Podczas wspólnych spotkań harcerze starają się spędzać czas na zabawach, grach, śpiewaniu  piosenek oraz nauce nowych technik harcerskich.