Sekcja Wolontariatu

Często narzekamy, że tak niewielu jest ludzi, którzy chcą pomagać, a jeśli już chcą to jest im to utrudniane… Tymczasem wystarczy chcieć… Rozejrzyjmy się wokół: na ulicach podczas różnych akcji, w szpitalach, w domach dziecka nie brakuje ludzi bez zbytecznego rozgłosu i – za darmo – pomagających innym… Są to wolontariusze.

Wolontariat jest związany przede wszystkim z zajęciami mającymi na celu niesienie pomocy np. kwestowanie na cele charytatywne, opieka nad dziećmi w domach dziecka, szpitalach, pomoc rodzinom w ciężkiej sytuacji, opieka nad osobami starszymi i samotnymi, a także niepełnosprawnymi, udzielanie się w organizacjach, stowarzyszeniach czy fundacjach działających charytatywnie, na rzecz potrzebujących. Nie zapominajmy o zwierzętach – im też może pomagać wolontariusz. Tak naprawdę wystarczy poświęcić kilka godzin w tygodniu, aby ulżyć w cierpieniu albo choć uczynić nieco lepszym i łatwiejszym życie innych ludzi czy naszych „braci mniejszych”!

Wolontariuszem może zostać każdy: sprawdza się tutaj porzekadło – dla chcącego, nic trudnego. Wystarczy sprecyzować: Co chcesz i możesz robić? Ile czasu możesz na to poświęcić? Czy w Twojej okolicy są miejsca, gdzie mógłbyś udzielać się jako wolontariusz? Następnie możesz już zacząć działać i zwyczajnie udać się do interesujących Cie miejsc i zapytać, czy jest potrzebna pomoc wolontariusza.

Bądźmy św. Mikołajem

Zbieramy zabawki

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z wizytą w szpitalu