Czytające Przedszkola

Grupa 3,4 latków już kolejny rok uczestniczy w kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”, jaką od kilku lat propaguje Fundacja “ABC XXI – Program Zdrowia Emocjonalnego”. Codzienne, głośne czytanie wszystkim dzieciom, realizujemy podczas każdego dnia pobytu dzieci w przedszkolu. W grupie wyznaczona jest stała pora na głośne czytanie ulubionych przez dzieci bajek, wierszy i opowiadań. W czasie zajęć o tematyce np. przyrodniczej prezentowane są dzieciom ciekawe wydawnictwa książkowe, pogłębiające
i ilustrujące omawiane tematy. Do realizacji tego celu chętnie korzystamy z książek przyniesionych do przedszkola przez dzieci oraz wypożyczonych w bibliotece szkolnej .

Do akcji Czytające Przedszkola zapraszamy również rodziców, których zachęcamy do czytania krótkich książeczek i bajek, nie tylko w domu ale także w przedszkolu, jak to było praktykowane w ubiegłych latach. Rodzice mogą odwiedzać przedszkole i czytać bajki dzieciom w każdy dzień pobytu dzieci w przedszkolu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych rodziców do udziału w akcji.