Konkurs – Mistrz ortografii

„Źle mówić lub pisać –

to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich,

którzy ją budowali.

Język smuci się, choruje,

gdy ludzie źle nim mówią i piszą.”

                               Janusz Korczak

Powyższe słowa stanowiły motto tegorocznego Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” 2018, jaki odbył się 9.05.2018 r. Uczestniczyło w nich 24 uczniów  klas II – VII naszej Gminy.

I tak w kategorii klas II najlepsze okazały się uczennice SP w Miękiszu Starym – Patrycja Pukas – I miejsce oraz Zofia Konstantynowicz – II miejsce ex aequo z Zofią Bałtowską z SP w Laszkach, a na  III pozycji znalazła się Eliza Madej z SP w Wietlinie.

Natomiast  w kategorii klas III nasza uczennica Weronika Jasny zajęła II miejsce. Wyprzedziła Ją Natalia Bara z Laszek, a uległa Patrycja Pazyniak z Miękisza Starego.

Wśród laureatów konkursu klas IV-V znaleźli się wyłącznie przedstawiciele naszej szkoły: Victoria Derewońko – I miejsce, Maciej Herbut – II miejsce, Julia Halejcio – III miejsce. Natomiast w kategorii klas VI-VII Julia Wielgos, zajmując I miejsce, wyprzedziła Andreę Skrzypek – II m. ze SP w Korzenicy        i Kacpra Bałutowskiego – III m ze SP w Miękiszu Starym.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas rywalizacji 15 maja na „Corridzie ortograficznej” w Skołoszowie.

Oprac. Anna Korzeniowska

(galeria)