Dyktando Niepodległościowe

9 października 2018 r. uczniowie klas IV-VI i VII-VIII przystąpili do VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, a tym samym włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

Ten szczególny konkurs ma charakter festiwalu języka i historii. Największą jego wartością jest świadomość przynależności do wielkiej wspólnoty osób piszących „po polsku o historii” w tym samym czasie! Tegoroczny udział w Konkursie to także próba ustanowienia rekordu w zakresie liczby osób piszących dyktando jednocześnie. Projekt został zgłoszony do polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa.

Patronat Honorowy objęli: Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego i Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie. Partnerem medialnym jest Radio Rzeszów.

Do pierwszego tj. szkolnego etapu przystąpiło ośmioro uczniów: Kacper Danyło, Weronika Jasny (kl. IV), Victoria Derewońko (kl.V), Julia Halejcio, Miłosz Madej (kl. VI), Alicja Bednarz i Julia Salamon (kl. VII) oraz Julia Wielgos (kl. VIII). Troje z nich uzyskało 75% i więcej wymaganych punktów.

Ci uczniowie mają szanse na udział w kolejnym etapie konkursu po weryfikacji ich prac przez wojewódzką komisję konkursową. Wyniki będą ogłoszone 2 listopada. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/vi-dyktando-niepodleglosciowe-po-polsku-o-historii/ i do samodzielnego „próbowania się” w polskiej ortografii.

Gratulujemy! Dziękujemy uczestnikom konkursu oraz ich rodzicom za pomoc w przygotowaniach         i motywowanie do rywalizacji.

Oprac. Anna Korzeniowska

(galeria)