Konkursy

7 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole miły apel. Hasłem przewodnim były słowa z książki nad książkami, czyli Biblii: „Sprawdzianem człowieka jest jego wypowiedź. Jak o uprawie drzewa świadczy jego owoc, tak mowa o zamyśle serca człowieka. Nie chwal męża przed wypowiedzią, to bowiem jest próbą dla ludzi”. (Syr.27, 4-7).

Uczniom, którzy brali udział w różnych konkursach, głównie czytelniczych, zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Poza tym chętne uczennice z klasy V (R. Kałek, J. Kocur, M. Mielnik i A. Smok) popisywały się znajomością wybranych „językołamaczy”. Dziewczynki z klas VI i VII (J. Halejcio, P. Kominko i M. Popowicz) przygotowały scenki o zachowaniu się w bibliotece szkolnej. A z okazji minionego już Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego chętni uczniowie klas: IV, V, VI i VIII wzięli udział w teście językowym, składającym się z 25 pytań. Najlepszymi okazali się: Marcjanna Kiełbowicz (18 pkt), Justyna Kocur (18 pkt), Julia Halejcio (16 pkt), Julia Wielgos (19 pkt).

Na koniec ucz. kl. V – Julia Halejcio wygłosiła wiersz, który recytowała na XIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji o Annie Jenke „Pragnąć tylko gwiazd” w Rogóżnie.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach dziękujemy i gratulujemy aktywnej postawy.

 Oprac. A. Korzeniowska