Konkursy

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

W pierwszych dniach maja obchodzone są w naszym kraju ważne święta: 2 maja obchodzimy Święto Flagi, natomiast dzień później rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Z tej okazji w naszej  szkole zorganizowaliśmy kilka konkursów o tematyce patriotycznej.

Dnia 24 kwietnia 2015 r. odbył się IV Przegląd Twórczości Patriotycznej.

Konkurs przebiegał trzech kategoriach:

  1. wiersz,
  2. piosenka,
  3. gra na instrumencie.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-II i III-V. W konkursie wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria:

Halejcio Julia – 74 pkt. – I m-ce,

Derewońko Wiktoria – 72 pkt. – II m-ce,

Koszła Laura – 72 pkt. – II m-ce,

Mielnik Milena – 70 pkt. – III m-ce.

Kocur Justyna – 68 pkt.

Bazan Dominik – 61 pkt.

Serafin Malwina – 74 pkt. – I m-ce,

Kiełbowicz Weronika – 72 pkt. – II m-ce,

Korzeniowska Maria – 72 pkt. – II m-ce.

Bednarz Alicja – 70 pkt. – III m-ce,

Popowicz Martyna – 67 pkt.

Salamon Julia – 75 pkt. – I m-ce,

Bober Wiktoria –73 pkt. – II m-ce,

Modny Martyna –70 pkt. – III m-ce,

Bober Gloria – 61 pkt.

Wielgos Julia – 75 pkt. – I m-ce,

 

Drugim konkursem zorganizowanym w szkole był konkurs wiedzy o polskich symbolach narodowych. Konkurs przeprowadzany był w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I-III oraz IV-VI. Polegał na rozwiązaniu testu, który swoim zakresem obejmował znajomość historii  polskich symboli państwowych.

W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła Julia Salamon kl. III, II miejsce – Victoria Derewońko kl. I, III miejsce – Konrad Olech kl. III.

Wśród uczniów klas starszych: I miejsce – Dominik Kocur kl. VI, II miejsce – Gabriel Kowal, Mateusz Sosnowski kl. VI, III miejsce – Julia Hołub kl. VI.

 

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy. Uczniom, którzy zajęli miejsca      I-III  przyznano również nagrody rzeczowe.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.

 

                                                                                                                      R. Bereza

Konkurs przyrodniczy Świetlik

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

W dniu 17 marca 2015 r. czternastu uczniów z klas I-VI naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie nauk przyrodniczych Świetlik organizowanym przez Fundację Akademia Młodych Odkrywców. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu obejmującego wiedzę z takich dziedzin jak: biologia, geografia, fizyka i astronomia. Kilka dni temu zostały ogłoszone wyniki. Dwoje uczniów  z naszej szkoły: Julia Salamon (kl. III) oraz Gabriel Kowal (kl. VI) zdobyli wyróżnienia. Pozostali uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymają dyplomy. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

                                                                                                                      R. Bereza

Mistrz Ortografii 2015

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Kolejny  Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” 2015 za nami.

Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas II-III i 11 z klas IV-VI z całej Gminy Laszki. Przebiegał pod hasłem „Człowiek ze swoją mową zrośnięty jest ciaśniej niż drzewo z ziemią”- wg słów Jerzego Lieberta.

W kategorii młodszych klas tytuł Mistrza Ortografii zdobył Maciej Duda – uczeń II klasy SP w Laszkach. III miejsce przypadło Andrei Skrzypek z kl. III w Korzenicy. II miejsce zajęła nasza uczennica z kl. II – Julia Halejcio, zaś IV – uczennica kl.III – Alicja Bednarz.

Natomiast w kategorii klas starszych I miejsce przypadło uczennicy klasy VI SP w Korzenicy – Justynie Bałutowskiej (217 pkt), a III – Julii Szczybyło (208 pkt). W tej kategorii II miejsce także zajęła reprezentantka naszej szkoły z kl. IV – Julia Wielgos (211 pkt). Na pochwałę zasługuje też uczeń kl. VI – Dominik Kocur, któremu w udziale przypadło miejsce IV (207 pkt). Każdy laureat otrzymał nagrodę książkową ufundowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły i dyplom Mistrza Ortografii a pozostali reprezentanci – dyplomy i słodkie upominki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Laureaci konkursu już przygotowują się do „Potyczek Językowych” w Skołoszowie.

                                                                                                          A. Korzeniowska

Potyczki językowe w Skołoszowie

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

12.05.2015r. nasze „ortograficzne torreadorki” tj. Julia Halejcio z kl. II i  Alicja Bednarz. z kl.III oraz z kl. IV – Julia Wielgos. i z kl. V – Maria Korzeniowska godnie reprezentowały Szkołę Podstawową w Wietlinie w „VII Potyczkach Językowych” w Skołoszowie.  Jednocześnie odbył się VII Konkurs Języka Angielskiego, z którego zadaniami zmierzyły się dwie nasze uczennice z klasy VI – Dominika Grela i Julia Hołub. W tej językowej imprezie uczestniczyło łącznie 120 uczniów z trzech gmin: Radymno, Orły i Laszki. Gratulujemy wytrwałości i życzymy sukcesów w kolejnej „Corridzie Ortograficznej”! Wójtom i wszystkim organizatorom dziękujemy za możliwość rywalizacji i miłe przyjęcie.

 

 

 A. Korzeniowska

Mistrz Dykcji

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Kolejnym miłym wydarzeniem w naszej placówce był Szkolny Konkurs Recytatorski „Mistrz Dykcji” zorganizowany 27 kwietnia 2015r. w ramach Światowego Dnia Książki. Uczestniczyły w nim 4 uczennice z klas IV-VI, zajmując następujące miejsca:

I – Maria Korzeniowska (75 pkt),

II – Julia Hołub (72 pkt),

III – ex aequo  Milena Szkolnik i Julia Wielgos (69 pkt).

Wszystkie laureatki otrzymały nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.. Szczerze gratulujemy!

 

A. Korzeniowska