admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei

Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności,
sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym,
uśmiechu wśród natłoku spraw codziennych
i magicznej atmosfery nie tylko podczas wigilijnej kolacji,
ale w każdym dniu Nowego Roku –
życzą Dyrektor, Grono Pedagogiczne,Pracownicy
i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wietlinie.

 

Praca szkoły w okresie międzyświątecznym

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Szanowni Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Wietlinie

W okresie przerwy świątecznej oraz dni dodatkowo wolnych (2 i 5 styczeń 2015r.) istnieje możliwość zorganizowania zajęć opiekuńczo – wychowawczych dla uczniów w godzinach od 800 do 1300. Rodziców, którzy ze względu na czas pracy nie mogą zapewnić dziecku opieki prosimy o złożenie u wychowawców do dnia 18.12.2014r. wypełnionej prośby.

Jednocześnie przypominamy, że w wyżej wymienionych dniach nie ma dowożenia i obiadów.

List Minister Edukacji Narodowej dla rodziców

Święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Turniej i mikołaj 054

Wyjazd do teatru

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Czwartek 23 listopada bieżącego roku upłynął  uczniom klas IV-VI pod znakiem teatru. Obejrzany spektakl teatru ARTENES z Wrocławia pt. „W imię przyjaźni” przypomniał, że przyjaźń to nie tylko piękne słowo na określenie wspólnego spędzania czasu. Przyjaźń jest wtedy, gdy potrafimy w jej imię stanąć po stronie przyjaciela nawet wówczas, gdy rzecz wydaje się beznadziejna. Wbrew wszystkim i wszystkiemu… Inspiracjami dla twórców przedstawienia były lektury szkolne: C. S. Lewis „Lew, Czarownica i stara szafa”, Zbigniew Nienacki –  seria o Panu Samochodziku, Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”, Irena Jurgielewiczowi „Ten obcy” oraz współczesne opracowania pedagogiczne dotyczące  problematyki dojrzewania. Uczniowie poruszeni interesującą ich tematyką i pełni wrażeń mieli okazję uświadomić sobie, jak łatwo pogrążyć niewinnego człowieka umiejętnym posądzeniem lub plotką. Z drugiej zaś strony, jak trudno jest udowodnić, że nie jest się przysłowiowym wielbłądem. Spektakl zawierał wiele aspektów wychowawczych. Dziękujemy Rodzicom, że zechcieli sfinansować wyjazd i przyczynić się do kształtowania pozytywnych postaw u naszych wychowanków.

Anna Korzeniowska

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

images

Uczniowie! W dniu 18 listopada 2014r. odbędzie się kiermasz ciast w naszej szkole. Kiermasz rozpoczynamy na drugiej przerwie.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Samorząd szkolny