Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Zbiórka o godz. 7.45 przed szkołą i wspólne wyjście do kościoła

Msza Św. Inaugurująca Rok Szkolny 2016/2017  – 8.00

Inauguracja Roku szkolnego 2016/2017 w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wietlinie – godz. 9.15

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, uczniów , rodziców

Dyrektor szkoły Dorota Czubocha-Zając

 

Posiedzenie Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wietlinie odbędzie się 26 sierpnia tj. piątek o godz. 9.00 – Zapraszam serdecznie całe grono pedagogiczne.

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci. Odpoczywajcie przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i „ładujcie akumulatory”, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Do zobaczenia we wrześniu! 🙂

Program Trzymaj formę

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

W kwietniu bieżącego roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj formę. Jego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży i ich rodzin poprzez promocje aktywnego stylu życia i zasad zbilansowanej diety.

Program jest realizowany wśród uczniów klas V-VI. Uczniowie tych klas otrzymali broszurki informacyjne. Materiały edukacyjne rozpowszechnione zostały również wśród rodziców uczniów klas pierwszych.

W realizację projektu aktywnie włączył się Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy.  Uczniowie najstarszych klas wspólnie z nauczycielem przyrody opracowali harmonogram działań. Najciekawszymi akcjami, które zostały zrealizowane w ramach tego projektu były: Moje zdrowe śniadanie – przygotowanie przez uczniów wszystkich klas zdrowych i oryginalnych kanapek. Najładniejsze wykonali uczniowie klasy III. Uczniowie klas V i VI w ramach lekcji techniki przygotowali sałatki owocowo-warzywne. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie na prezentację multimedialną dotyczącą zasad zdrowego żywienia. Na długiej przerwie SU uczniowski prowadził gimnastykę tzw. 5 minut dla ruchu.

Aby zachęcić dzieci i rodziców do wspólnego i aktywnego spędzania wolnego czasu, przygotowane zostały konkurencje sportowe na Festynie Rodzinnym.

Realizowane zadania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie się angażowali w ich realizację.

Program będzie realizowany w następnym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że będzie kształtował postawy prozdrowotne.

 

                                                                                                                                             Renata Bereza

Gminny Konkurs Przyrodniczy „Żyj zdrowo, jedz zdrowo”

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

20 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Laszkach odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczego „ Żyj zdrowo, jedz zdrowo”. Naszą szkołę reprezentowały w nim dwie uczennice z klasy piątej: Wiktoria Bober i Julia Wielgos.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 31 pytań, które dotyczyły zasad zbilansowanej diety, wartości odżywczych produktów żywnościowych czy zdrowego stylu życia.

Julia i Wiktoria zajęły w nim wspólnie pierwsze miejsce. Bardzo serdecznie im gratulujemy.

 

                                                                                                                      Renata Bereza