Posiedzenie Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wietlinie odbędzie się 26 sierpnia tj. piątek o godz. 9.00 – Zapraszam serdecznie całe grono pedagogiczne.

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci. Odpoczywajcie przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i „ładujcie akumulatory”, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Do zobaczenia we wrześniu! :)

Program Trzymaj formę

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

W kwietniu bieżącego roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj formę. Jego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży i ich rodzin poprzez promocje aktywnego stylu życia i zasad zbilansowanej diety.

Program jest realizowany wśród uczniów klas V-VI. Uczniowie tych klas otrzymali broszurki informacyjne. Materiały edukacyjne rozpowszechnione zostały również wśród rodziców uczniów klas pierwszych.

W realizację projektu aktywnie włączył się Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy.  Uczniowie najstarszych klas wspólnie z nauczycielem przyrody opracowali harmonogram działań. Najciekawszymi akcjami, które zostały zrealizowane w ramach tego projektu były: Moje zdrowe śniadanie – przygotowanie przez uczniów wszystkich klas zdrowych i oryginalnych kanapek. Najładniejsze wykonali uczniowie klasy III. Uczniowie klas V i VI w ramach lekcji techniki przygotowali sałatki owocowo-warzywne. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie na prezentację multimedialną dotyczącą zasad zdrowego żywienia. Na długiej przerwie SU uczniowski prowadził gimnastykę tzw. 5 minut dla ruchu.

Aby zachęcić dzieci i rodziców do wspólnego i aktywnego spędzania wolnego czasu, przygotowane zostały konkurencje sportowe na Festynie Rodzinnym.

Realizowane zadania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie się angażowali w ich realizację.

Program będzie realizowany w następnym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że będzie kształtował postawy prozdrowotne.

 

                                                                                                                                             Renata Bereza

Gminny Konkurs Przyrodniczy „Żyj zdrowo, jedz zdrowo”

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

20 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Laszkach odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczego „ Żyj zdrowo, jedz zdrowo”. Naszą szkołę reprezentowały w nim dwie uczennice z klasy piątej: Wiktoria Bober i Julia Wielgos.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 31 pytań, które dotyczyły zasad zbilansowanej diety, wartości odżywczych produktów żywnościowych czy zdrowego stylu życia.

Julia i Wiktoria zajęły w nim wspólnie pierwsze miejsce. Bardzo serdecznie im gratulujemy.

 

                                                                                                                      Renata Bereza

Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

W dniu 8 marca 2016 r. 14 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu obejmującego wiedzę z takich dziedzin jak: biologia, geografia, fizyka i astronomia.

Uczniowie naszej szkoły w tegorocznej edycji konkursu uzyskali wyróżnienia i nagrody. Wyniki przedstawiają się następująco:

Uczennica klasy drugiej Anna Smok otrzymała nagrodę,

Victoria Derewońko (kl. II), Miłosz Madej (kl. III) oraz Julia Wielgos (klasa V) wyróżnienia. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

 

                                                                                                                      Renata Bereza