Betlejemskie Światło Pokoju

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

W dzisiejszych czasach szybkie tempo życia powoduje, że zamykamy się w kręgu najbliższych, ograniczamy się do własnych spraw. Zapominamy o innych.

Harcerze przekazując Betlejemskie Światło Pokoju pragną uwrażliwić nas na potrzeby współczesnego człowieka. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju Zauważ człowieka wskazuje nam właściwe postępowanie:  „byśmy proszącym radośnie spieszyli z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli, a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc. Betlejemski Ogień niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość  na cudze potrzeby”.

21 grudnia 2015 r. harcerze z naszej drużyny uczestniczyli w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Jarosławia.

Uroczystość na rynku w Jarosławiu rozpoczęła się od uroczystego apelu. Następnie harcerze przekazali światełko burmistrzowi miasta oraz przedstawicielom instytucji państwowych i samorządowych.

Po uroczystości na Rynku wszystkie drużyny harcerskie udały się do Wielkiej Izby. Następnie odbyło się tradycyjne łamanie opłatkiem i składanie sobie życzeń. Potem każda z uczestniczących drużyn zaprezentowała przygotowaną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Na koniec drużyny przekazały sobie własnoręcznie  wykonane kartki  świąteczne.

We wtorek 22 grudnia reprezentacja naszej drużyny przekazała betlejemskie światełko wraz z życzeniami świątecznymi Panu Wójtowi Stanisławowi Gonciarzowi, pracownikom Urzędu Gminy w Laszkach oraz pensjonariuszom i personelowi Domu Opieki Społecznej w Wysocku.

Renata Bereza

Zbiórka żywności

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

„Zauważ człowieka” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.  W tym roku harcerze po raz dwudziesty piąty byli strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. To hasło motywuje nas do tego aby w pogoni przedświątecznych porządków, zakupów trochę zwolnić i zastanowić się, czy w naszym otoczeniu  są może ludzie samotni, starsi, a często i chorzy, którzy czekają na to, aby ktoś się nimi zainteresował i pomógł. Czekają na człowieka, który ich zrozumie, nie zlekceważy, poświęci im trochę swojego czasu.

Harcerze z naszej drużyny wzorem lat ubiegłych zorganizowali w dniach 11-18 grudnia 2015 r. wspólnie z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej miejscowości. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem wśród uczniów naszej szkoły, którzy bardzo chętnie przynosili niezbędne produkty żywnościowe.

Dziękujemy bardzo serdecznie Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację naszej akcji. Dzięki Wam święta w wielu rodzinach były radosne i szczęśliwe.

 Renata Bereza

 

 

Wyjazd mikołajkowy

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

6 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dzień w roku. Wtedy wszyscy czekają na spotkanie z Mikołajem lub na prezenty od niego. W tym roku uczniom klas IV-VI św. Mikołaj zorganizował wyjazd do kręgielni w Szówsku. Oprócz zabawy i rywalizacji na torach można było pograć w bilard lub piłkarzyki. Na koniec była jeszcze pizza. Pobyt na kręgielni wszystkim bardzo się podobał.  Dziękujemy również rodzicom za pomoc w zorganizowaniu dowozu uczestników.

                                                                                                                                             Renata Bereza

Biwak Mikołajkowy

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

W dniach 4-6 grudnia 2015 r. harcerze  z naszej drużyny uczestniczyli w biwaku mikołajkowym zorganizowanym przez Hufiec Jarosław. Biwak odbywał się w SP nr 11 w Jarosławiu. Harcerze biorący w nim udział uczestniczyli w grach miejskich, podczas których poznawali historię miasta. Mieli również możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi np. przewodnikiem z Muzeum Kamienica Orsettich czy etnografem. Każda z drużyn przygotowała inscenizację legendy dotyczącej Jarosławia lub osoby z  nim związanej. Tradycją mikołajkowych biwaków jest wręczanie sobie przez uczestniczące drużyny upominków własnoręcznie wykonanych. Te trzy dni minęły na wspólnych rozmowach, zabawie i śpiewie.

W niedzielę, po apelu wszyscy zadowoleni rozjechali się do domów.

 

                                                                                                                                                             Renata Bereza

Próbne sprawdziany szóstoklasisty

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

25 listopada 2015 r. uczniowie klasy VI zmierzyli się z próbnym sprawdzianem, który został przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era.

Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9.00. Na rozwiązanie wszystkich zadań z pierwszego arkusza uczniowie mieli 90 minut. W arkuszu znalazły się pytania sprawdzające rozumienie tekstu, otwarte i zamknięte zadania z matematyki, a także wypowiedź pisemna. Druga część egzaminu trwała 45 minut, a szóstoklasiści rozwiązywali zadania diagnozujące ich znajomość języka obcego.

Drugi próbny sprawdzian, tym razem przygotowany przez wydawnictwo WSIP, uczniowie klasy VI napisali 3 grudnia 2015r. Jednakże obejmował on tylko pierwszą część –  język polski i matematykę.