SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Uczniowie klas szóstych mają za sobą pierwszy, poważny egzamin, który miał miejsce 1 kwietnia. W tym roku sprawdzian odbył się według nowych zasad. Nowy sprawdzian został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich sprawdzała umiejętności i wiedzę z języka polskiego oraz matematyki. Dodatkowo, zadania były osadzone w kontekście historycznym lub przyrodniczym, co sprawdzało wiedzę uczniów w szerszym zakresie. Na pierwszą część złożyły się zadania zamknięte, w których należy wskazać jedną poprawną odpowiedź, oraz zadania otwarte, wymagające od ucznia samodzielnego zaproponowania odpowiedzi. Druga część egzaminu to test z języka obcego. W tej części egzaminu nie było zadań otwartych – uczniowie rozwiązywali jedynie polecenia zamknięte.

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Życzenia radosnych Świąt WielkanocnychZnalezione obrazy dla zapytania święta wielkanocne
wypełnionych nadzieją
budzącej się do życia wiosny,
pogody ducha i radości
oraz smacznego Święconego
w gronie najbliższych osób
życzą Dyrektor, Grono Pedagogiczne,Pracownicy
i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wietlinie.

Konkursy Gminne

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

konkursy gminne26 lutego w naszej szkole odbyła się czwarta edycja Gminnego Konkursu Historycznego Losy Polaków na Wschodzie 1940-1946. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Laszki. Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje ze Szkoły Podstawowej w Korzenicy i Wietlinie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat losów Polaków w czasie drugiej wojny światowej oraz znajomością wydarzeń i terminologią. Zwyciężyła  drużyna z naszej szkoły w składzie: Dominika Grela, Gabriel Kowal oraz Dominik Kocur. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

                                                                                                                      R. Bereza

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

26 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Wietlinie odbył się kolejny już Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Do wolnej Polski nam powrócić daj!”. Do rywalizacji przystąpiło siedmioro uczniów ze szkół podstawowych w naszej gminie. Ocenie podlegały jak zawsze: stopień opanowania pamięciowego, mówienie ze zrozumieniem, intonacja i interpretacja głosowa oraz ogólne wrażenie artystyczne. Najpiękniejszą  recytację zaprezentowała, zajmując I miejsce, Kinga Bawor – uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Miękiszu Starym. Naszą brać uczniowską godnie reprezentowały trzy uczennice. Były to: z klasy VI – Julia Hołub oraz Maria Korzeniowska z kl. V i Wiktoria Bober z kl. IV, które zajęły ex aequo II miejsce. Natomiast jedyny chłopiec – Piotr Pytlak – uczeń. kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Miękiszu Starym okazał się zdobywcą III miejsca.  W konkursie wzięły też udział: Justyna Bałutowska – zdobywczyni wyróżnienia – uczennica  kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Korzenicy i Alicja Kędzior – uczennica kl. V ze Szkoły Podstawowej w Miękiszu Starym. Zdjęcia z konkursu

Gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów!

A.Korzeniowska

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Ogłoszenie

   pani_wiosna

Dnia 20.03.2015 roku w Naszej Szkole odbędzie się uroczyste przywitanie Wiosny !!!!!

Z tej okazji każda klasa: