Próbna ewakuacja

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Dnia 5 listopada w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Dokładnie o godzinie 11 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w szkolnej procedurze ewakuacji przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest plac przed Wiejskim Ośrodkiem Kultury.
Na boisku nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ewakuację dyrektor szkoły, gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. Po zebraniu raportów od wszystkich nauczycieli i pracowników, dyrektor szkoły odwołała alarm a uczniowie wrócili do szkoły.


Damian Jakubik

Ewakuacja próbna

 

Spotkanie z teatrem klas IV-VI

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Poniedziałek 2 listopada bieżącego roku upłynął  uczniom klas IV-VI pod znakiem wyjazdu na musical. Obejrzana adaptacja lektury szkolnej pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa przypomniała, że rodzina i przyjaźń to wartości niezastąpione w życiu każdego człowieka. Nasi uczniowie mogli też kolejny raz przekonać się, jak ważne są wyobraźnia i marzenia, jak pomagają osiągnąć sukces. Spektakl wywołał w widzach wiele emocji i pozytywnych wrażeń. Będzie pomocą w Turnieju Klas IV-VI „Lekturomania” o Ani Shirley i zachętą do czytania. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za sfinansowanie wyjazdu swoim pociechom.

Anna Korzeniowska

 

Spotkanie z teatrem klas I-III

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Znalezione obrazy dla zapytania spotkanie z teatrem kot w butach

2 listopada uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzenia spektaklu teatralnego pt. ,,Kot w butach” w MOK, w Jarosławiu. Bajka o mądrym i sprytnym kocie, który sprawia, że jego biedny pan odnosi sukces, prezentowana była przez Teatr Współczesny z Krakowa. Uczniom podobały się starannie przygotowane sceny, które zostały przeplecione piosenkami i specjalnymi efektami światła i dźwięku. Zabawny i pomysłowy kot w butach pokazał, że wiara w siebie i zaradność znaczą więcej niż bezwzględna siła, czy podstępna moc. Jak większość bajek, ta również miała swój szczęśliwy finał. Okazało się, że kot też może być ,,najlepszym przyjacielem człowieka”.

                                                                                                      D. Rokitowska

PASOWANIE NA UCZNIA

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

29 października w naszej szkole miała miejsce szczególna uroczystość – Pasowanie na ucznia. Po raz pierwszy pasowani byli uczniowie dwóch klas pierwszych: klasa I a i klasa I b.

Na uroczystość przybyli rodzice uczniów,  pani dyrektor, nauczyciele oraz cała społeczność uczniowska. Grupę pierwszoklasistów powitała przewodnicząca SU –  Maria Korzeniowska.

Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się w części artystycznej: mówili wiersze,  śpiewali wesołe piosenki. Obie klasy przygotowały również na tę okazję tańce do utworów muzycznych. Po recytacji  wiersza W. Bełzy ,,Katechizm polskiego dziecka”, nastąpiła część oficjalna uroczystości – ślubowanie. Następnie  pani dyrektor szkoły, Dorota Czubocha – Zając dokonała uroczystego pasowania na ucznia pierwszej klasy. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez rodziców. W tym dniu, pamiętali o nich  także ich  starsi koledzy, którzy przygotowali z tej okazji różne niespodzianki. Natomiast Bank Spółdzielczy w Żurawicy/ oddział w Laszkach/ przekazał uczniom kolorowe zestawy kredek i książeczki SKO z lokatą /10 zł na dobry początek/.

Uwieńczeniem uroczystości były wspólne zdjęcia, a w klasach czekał na uczniów słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dla wszystkich uczniów to był niezapomniany dzień.

 

                                                                 Stefania Bartnik

Danuta Rokitowska

Dzień Papieski

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

11 października 2015 r. obchodzony był w całej Polsce XV Dzień Papieski. W naszej parafii w tym dniu Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje kiermasz kremówek.  W tym roku również harcerze z drużyny działającej w naszej szkole aktywnie włączyli się w jego organizację. Przygotowali baloniki z sentencjami Jana Pawła II, które były wręczane po każdej mszy wszystkim parafianom. Przygotowali również krótki montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli życiorys  i sylwetkę Papieża Polaka.

                                                                                                                                            Renata Bereza