Wizyta w Miejskiej Bibliotece w Jarosławiu

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

18 kwietnia 2016 był wyjątkowy. Upłynął pod znakiem spotkania z kulturą. Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Jarosławiu. Podczas oprowadzenia zapoznali się z miejscem, pracą bibliotekarza i zasobami działu dla dzieci i młodzieży (książki, audiobooki,  filmy, gry komputerowe itp.)a także czytelnią. Obejrzeli poza tym film pt. „Minionki”. Spotkanie zostało uwiecznione na zdjęciach, które oprócz na naszej stronie również można obejrzeć na stronie internetowej WWW.mbp.jaroslaw.pl. Każdy chętny może zostać czytelnikiem biblioteki.

Dopełnieniem tej duchowej uczty był spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa pt. „W Krainie Narnii” w MOK. Adaptacja tej lektury wywołała w widzach wiele pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Obfitowała w pełne ekspresji grę aktorską, światła, muzykę i nowoczesne środki multimedialne.

Następnie po spacerze przez zabytkową część miasta każdy mógł mile spędzić czas na rozmowie przy lodach i innych smakołykach.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, dzięki którym naszych uczniów spotkało tyle przyjemności i radości.

 Anna Korzeniowska

Powitanie wiosny

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

„Dzień dobry, Wiosno” to tytuł szkolnej zabawy na powitanie nowej pory roku. 21 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie najpierw klasa I b przedstawiła krótki występ połączony z symbolicznym topieniem marzanny. Przybyła także Pani Listonoszka z listem od Wiosny uwięzionej w pieczarze złej Zimy. Całość prowadził Mistrz Ceremonii, zapowiadając poszczególne konkurencje tj. wiosenne zagadki dla Mądrej Gromadki, zabawy ruchowe i konkurencje sportowe przyprawiające o wiosenny zawrót głowy. Wszyscy uczniowie tego dnia włożyli ubrania w kolorach wiosny: żółtym, zielonym, niebieskim, różowym. Na pamiątkę każda klasa otrzymała dyplom i cukierek od uwolnionej Pani Wiosny. Było mnóstwo radości, ruchu i gwaru – jak to na wiosnę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy i zachęcamy do poszukiwania wiosny podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.

 Anna Korzeniowska

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Uczniowie klasy szóstej mają za sobą pierwszy, poważny egzamin, który w tym roku miał miejsce 5 kwietnia. Sprawdzian został przeprowadzony w dwóch częściach. Pierwsza z nich sprawdzała umiejętności i wiedzę z języka polskiego oraz matematyki. Dodatkowo, zadania były osadzone w kontekście historycznym lub przyrodniczym, co sprawdzało wiedzę uczniów w szerszym zakresie. Na pierwszą część złożyły się zadania zamknięte, w których należy wskazać jedną poprawną odpowiedź, oraz zadania otwarte, wymagające od ucznia samodzielnego zaproponowania odpowiedzi. Druga część egzaminu to test z języka obcego. W tej części egzaminu nie było zadań otwartych – uczniowie rozwiązywali jedynie polecenia zamknięte. Wyniki poznamy dopiero 27 maja, zatem trzymajmy kciuki!!

Powitanie wiosny

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

W poniedziałek 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Władze Jarosławia oraz członkowie klubu motorowego Motor Bike  zorganizowały z tej okazji  uroczyste powitanie wiosny nad Sanem. Podczas imprezy przygotowano szereg atrakcji. Największą z nich był przejazd motocykli, które można było dokładnie obejrzeć lub zrobić pamiątkowe zdjęcie.  Dorośli mogli również oddać krew w krwiobusie.

Jednym z najważniejszych zwyczajów związanych z powitaniem wiosny jest topienie Marzanny. Zorganizowany został konkurs na najładniejszą Marzannę dla dzieci. Harcerze z naszej drużyny również przygotowali z tej okazji Marzannę. Impreza zakończyła się wrzuceniem Marzanny z mostu do Sanu. Mamy nadzieję, że zima na dobre nas opuściła.

Wkład w organizację tej imprezy mieli również harcerze. Hufiec Jarosław prowadził zbiórkę publiczną na akcję „Uratuj Dom Harcerza”. Można było pojeździć konno dzięki harcerzom ze Stowarzyszenia Miłośników Koni Arabian, skosztować cukrowej waty.

Wszystkim szybko i przyjemnie  upłynął czas w sobotnie popołudnie. Wróciliśmy do domów bardzo zadowoleni.

                                                                                                                                                                            Renata Bereza

Konkurs Losy Polaków na Wschodzie w latach 1940-1946

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

W dniu 3 marca 2016 r. odbył się po raz piąty Gminny Konkurs Historyczny Losy Polaków na Wschodzie w latach 1940-1946. W tym roku uczestniczyły w nim cztery szkoły z terenu Gminy Laszki. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą na temat losów Polaków w czasie II wojny światowej z uwzględnieniem historii regionalnej. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wietlinie w składzie: Wiktoria Bober, Julia Wielgos i Maria Korzeniowska. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy również Sołtysowi Wietlina Pani Danucie Kopeć za pozyskanie nagród dla uczestników konkursu.

                                                                                                                                                                            Renata Bereza