Wycieczka do Rzeszowa

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

IMG_75049 maja  2016 r. zapadnie w pamięci naszych uczniów zapewne na bardzo długo. Uczniowie klas IV-VI wyjechali na wycieczkę do Rzeszowa, aby podziwiać największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Wszyscy dzielnie przetrwali podróż autokarem, a na miejscu czekały na nich niesamowite, ogromne budowle złożone z kilku milionów klocków. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę. Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci wzbudziła wielkie zainteresowanie. Największą frajdą był kącik zabaw, pełen kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Po obejrzeniu wystawy i wesołej zabawie wszyscy udali się na seans filmowy pt. „Księga dżungli” . W drodze powrotnej rozmowom nie było końca, każdy dzielił się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. To był niesamowity dzień! Wróciliśmy zadowoleni i w dobrych humorach.

Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

Logiczne myślenie11 marca 2016 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia, w którym wzięło udział 12 uczniów z klas II-VI. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Tytuł Mistrza Logicznego Myślenia zdobyła Julia Wielgos  z kl. V, zajmując 9 miejsce w Polsce. Za tak wysokie osiągnięcie przyznano jej dyplom laureata. Wojciech Kowal z kl. II otrzymał dyplom wyróżnienia za 15 miejsce w Polsce. Pozostali uczestnicy dostali dyplomy uznania.

Składamy im serdecznie gratulacje.

Mistrz Ortografii

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

5 maja 2016 kolejny już raz odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”.

W kategorii klas II pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły Victoria Derewońko, natomiast w z  klas III miejsce I – Miłosz Madej również uczeń naszej szkoły.

W kategorii klas IV-VI przystąpiło do niego 6 osób – trzy uczennice z SP w Korzenicyi trzy nasze koleżanki. Konkurs okazał się szczęśliwy dla naszych reprezentantek, gdyż Julia Wielgos (kl. V) zajęła I miejsce, Maria Korzeniowska (kl. VI) – III miejsce, a Julia Salamon (kl. IV) – IV miejsce. Z kolei Julii Szczybyło z SP w Korzenicy przypadło miejsce II, a Jej młodszym koleżankom kolejne.

Poziom odpowiedzi był wyrównany. Uczestniczki rozwiązały 10 trudnych zadań ortograficznych, a przyświecały Im słowa Janusza Korczaka: „„Błąd w mowie i piśmie, to jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz”.

Wszystkim Uczestniczkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w Corridzie „Ortograficznej” w Skołoszowie.

Dziękujemy Radzie Rodziców –  fundatorom pamiątkowych dyplomów i nagród książkowych.

Anna Korzeniowska

Święto Książki

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

26.04.2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Książki pod hasłem „Czyta elita”. Klasa IV przygotowała na tę okazję okolicznościową tablicę. Jako pierwsze Przedszkolaczki Kubusiowego Przedszkola zaprezentowały piosenkę pt. „ Bajeczki”, a następnie Grupa 5-latków wystosowała apel do dorosłych słowami wiersza Wandy Chotomskiej o następującej treści:

„Stawiamy szlaban medialnym śmieciom,

Pora na książki – czytajmy dzieciom!

A my od siebie dwa słowa wplećmy:

Fajnie jak starsi czytają z dziećmi! …”

Z kolei słowa listu – zachęty pisarza Macieja Wojtyszki stały się inspiracją dla uczniów klas IV-VI, którzy recytowali znane i lubiane wiersze Juliana Tuwima: „Ptasie radio”, „ Rzepka” i „Lokomotywa”.

Na koniec wręczono dyplomy i drobne upominki „młodym poetkom”, czyli uczennicom, które wzięły udział w szkolnym konkursie pt. „Dzieci wiersze piszą”. Do lektury tychże utworów zapraszamy na naszą stronę internetową.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy pomysłów. Zachęcamy do czytania, wszak: „Ten, kto czyta, żyje wielokrotnie”.

 

Anna Korzeniowska

Wizyta w Miejskiej Bibliotece w Jarosławiu

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

18 kwietnia 2016 był wyjątkowy. Upłynął pod znakiem spotkania z kulturą. Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Jarosławiu. Podczas oprowadzenia zapoznali się z miejscem, pracą bibliotekarza i zasobami działu dla dzieci i młodzieży (książki, audiobooki,  filmy, gry komputerowe itp.)a także czytelnią. Obejrzeli poza tym film pt. „Minionki”. Spotkanie zostało uwiecznione na zdjęciach, które oprócz na naszej stronie również można obejrzeć na stronie internetowej WWW.mbp.jaroslaw.pl. Każdy chętny może zostać czytelnikiem biblioteki.

Dopełnieniem tej duchowej uczty był spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa pt. „W Krainie Narnii” w MOK. Adaptacja tej lektury wywołała w widzach wiele pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Obfitowała w pełne ekspresji grę aktorską, światła, muzykę i nowoczesne środki multimedialne.

Następnie po spacerze przez zabytkową część miasta każdy mógł mile spędzić czas na rozmowie przy lodach i innych smakołykach.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, dzięki którym naszych uczniów spotkało tyle przyjemności i radości.

 Anna Korzeniowska