Ferie zimowe

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

pobrane-2

Drogie dzieci, w związku z nadchodzącymi feriami zimowymi, życzymy Wam aby ten wspaniały czas przyniósł Wam wiele radości, niezapomnianych chwil i nowych przyjaźni.

Odpoczywając jednak,  zachowajcie  ostrożność, zwłaszcza podczas  zabaw, czy uprawiania sportów zimowych, bądźcie zawsze widoczni na drodze, zachęcamy do noszenia odblasków nie tylko w terenie niezabudowanym. Zawsze pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i innych.

Udanych i bezpiecznych ferii życzy całe Grono Pedagogiczne

Prezentacja Bezpieczne Ferie 2015-Wietlin

Kolęda misyjna

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

 

P1070098

W niedzielę 18 stycznia br. Dzieci zaangażowane  w Kółku Misyjnym  pragnąc  wspomóc swoich rówieśników w krajach misyjnych, a szczególnie dzieci z przytułku w Boliwii, w mieście Santa Cruz, postanowiły pójść „po kolędzie” i zanieść radosną nowinę o narodzeniu Jezusa do domów naszych parafian zbierając ofiary na misje. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy nas przyjęli do swoich domów i okazali hojność serca dla potrzebujących. Bóg zapłać.

s.Karolina

Parafialne spotkanie przy „ opłatku”

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

10426619_622279464566435_6009882227483269520_n

 

11 stycznia 2015 r. w Wietlińskiej  świetlicy  odbyło się spotkanie „Opłatkowe” naszej społeczności parafialnej  z Wietlina i Wysocka. Pośród występujących grup parafialnych były  też  dzieci z naszej Szkoły, które wystawiły Jasełka – opowiadające o potrzebie dostrzegania brata w każdym człowieku, a szczególnie w biednym i potrzebującym pomocy.

s.Karolina

Orszak Trzech Króli w Jarosławiu

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

orszak 3 króli6 stycznia 2015 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli, organizowanym w Jarosławiu. Orszak poprowadzili trzej Mędrcy symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Kolorowy korowód rycerzy, dwórek, giermków, pasterzy, aniołów wyruszył z trzech jarosławskich kościołów: Kościoła pw. Chrystusa Króla – Orszak Europejski – Król Kacper (kolor czerwony), Kościoła O. Reformatów – Orszak afrykański – Król Baltazar (kolor niebieski), Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego – Orszak Azjatycki- Król Melchior (kolor zielony). Przedstawiciele naszej szkoły, przebrani w europejskie stroje wyruszyli ulicami Jarosławia wraz z Królem Kacprem w orszaku „czerwonym”. Przy dźwięku kolęd i muzyce orkiestry zmierzali na rynek, gdzie miały miejsce przepiękne sceny. Na rynku królowie oddali pokłon dzieciątku. Organizatorzy przedsięwzięcia rozprowadzali kolorowe, tekturowe korony i naklejki z logo orszaku. Całość podsumował pięknym słowem abp. Józef Michalik, rozpoczęło się dzielenie opłatkiem i wspólne kolędowanie. Nasi uczniowie z pozytywnym nastawieniem uczestniczyli w tej uroczystości, z nadzieją na uczestnictwo w kolejnym roku.

orszak trzech króli 203orszak trzech króli 200

orszak trzech króli 202orszak trzech króli 199

Boże Narodzenie tuż, tuż…

admin, · Kategorie: Z życia szkoły

imagesGrudzień to miesiąc, który kojarzy nam się z Mikołajem i przygotowaniami do świąt. W naszej szkole w okresie przedświątecznym zorganizowaliśmy szereg akcji, które wprowadzały nas w atmosferę bożonarodzeniową.

5 grudnia  w ramach prezentu od Mikołaja uczniowie klas IV-VI pojechali  do kina MOK  w Jarosławiu na film pt. Wielka Szóstka.  Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

W dniach 7-16 grudnia harcerze z naszej drużyny zorganizowali zbiórkę żywności dla potrzebujących mieszkańców Wietlina. Akcja ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczniów szkoły oraz  rodziców. Dziękujemy wszystkim, którym nie był obojętny los bliskich i zaangażowali się w jej przeprowadzenie. Dzięki Wam  wielu ludziom święta upłynęły w przyjemnej atmosferze.

Samorząd Uczniowski jak co roku zorganizował wystawę stroików i kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Wszystkim, którzy wsparli nasze działania i pomogli je przeprowadzić składamy serdeczne podziękowania.

                                                                                                                                                           Renata Bereza