konkursy na mikołajki w szkole

Znaleziony temat: konkursy na mikołajki w szkole

Konkursy na mikołajki w szkole – jak zorganizować udane święta?

Mikołajki to jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt przez dzieci w szkole. To czas, kiedy każdy chce poczuć się wyjątkowo i otrzymać prezent od Świętego Mikołaja. Dlatego warto zorganizować w szkole konkursy na mikołajki, które pozwolą uczniom na wspólne świętowanie i integrację. Jak to zrobić? Oto kilka wytycznych.

1. Wybierz odpowiednią formę konkursu

W zależności od wieku uczniów i charakteru szkoły, można zorganizować różne formy konkursów na mikołajki. Mogą to być konkursy wiedzy, konkursy plastyczne, konkursy taneczne, konkursy na najlepszy strój mikołajkowy czy konkursy na najpiękniejszą dekorację sali.

2. Zadbaj o atrakcyjne nagrody

Aby zachęcić uczniów do wzięcia udziału w konkursie, warto przygotować atrakcyjne nagrody. Mogą to być drobne upominki, słodycze, kalendarze adwentowe czy bilety do kina. Ważne, aby nagrody były dostosowane do wieku uczniów i ich zainteresowań.

3. Zorganizuj wspólne świętowanie

Konkursy na mikołajki to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim wspólne świętowanie. Dlatego warto zorganizować wspólną wigilię dla uczniów, na której będą mogli podzielić się opłatkiem, zjeść pyszne ciasta i poczuć prawdziwą atmosferę świąt.

4. Zadbaj o odpowiednią dekorację sali

Aby uczniowie poczuli się jak w świątecznym klimacie, warto zadbać o odpowiednią dekorację sali. Można powiesić na ścianach kolorowe girlandy, postawić choinkę, ozdobić stoły świątecznymi serwetkami i talerzami. Ważne, aby dekoracje były estetyczne i nie przeszkadzały w przebiegu konkursów.

5. Pamiętaj o bezpieczeństwie

Podczas organizacji konkursów na mikołajki, należy pamiętać o bezpieczeństwie uczniów. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, aby konkursy były dostosowane do wieku uczniów, a nagrody nie stanowiły zagrożenia dla ich zdrowia. Ważne, aby nauczyciele mieli pełną kontrolę nad przebiegiem konkursów i dbali o bezpieczeństwo uczniów.

Podsumowując, konkursy na mikołajki w szkole to doskonała okazja do wspólnego świętowania i integracji uczniów. Warto zadbać o odpowiednią formę konkursów, atrakcyjne nagrody, estetyczną dekorację sali oraz bezpieczeństwo uczniów. Dzięki temu każdy będzie mógł poczuć się wyjątkowo w czasie świąt.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: konkursy na mikołajki w szkole