scenariusz lekcji wychowawczej klasa 7

Znaleziony temat: scenariusz lekcji wychowawczej klasa 7

Scenariusz lekcji wychowawczej dla klasy 7 „Jak być dobrym uczniem w mieście”

Cel lekcji: Uświadomienie uczniom, jak ważne jest posiadanie dobrych nawyków szkolnych oraz jakie zachowania są odpowiednie w mieście.

Czas trwania: 45 minut

Metody: Prezentacja multimedialna, dyskusja, praca w grupach, ćwiczenia praktyczne.

Kroki lekcji:

1. Rozpoczęcie lekcji od krótkiej prezentacji multimedialnej, która przedstawia wizję idealnego ucznia w mieście. Na slajdach powinny znaleźć się zdjęcia uczniów, którzy zachowują się odpowiednio w szkole i na ulicy.

2. Po prezentacji, nauczyciel powinien przeprowadzić krótką dyskusję z uczniami na temat tego, co oznacza być dobrym uczniem w mieście. Uczniowie powinni wymienić pozytywne zachowania, takie jak: szanowanie nauczycieli, uczniów, mieszkańców miasta, dbanie o porządek w szkole i na ulicy, itp.

3. Następnie, uczniowie zostaną podzieleni na grupy i będą mieli za zadanie wymyślić listę dobrych nawyków szkolnych oraz zachowań w mieście. Każda grupa powinna przedstawić swoją listę przed całą klasą.

4. Po prezentacji list, nauczyciel powinien przeprowadzić ćwiczenia praktyczne, aby uczniowie mogli w praktyce zastosować swoje nowo zdobyte umiejętności. Można zorganizować symulację sytuacji, w której uczniowie będą musieli zachować się odpowiednio w mieście.

5. Na koniec lekcji, nauczyciel powinien podsumować, co uczniowie nauczyli się podczas lekcji oraz przypomnieć o tym, jak ważne jest posiadanie dobrych nawyków szkolnych i zachowań w mieście.

Zakończenie: Nauczyciel powinien zachęcić uczniów do stosowania dobrych nawyków szkolnych i zachowań w mieście oraz przypomnieć, że każdy z nas może przyczynić się do stworzenia lepszego środowiska.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: scenariusz lekcji wychowawczej klasa 7