skróty klawiszowe windows 7 zmiana

Znaleziony temat: skróty klawiszowe windows 7 zmiana

Skróty klawiszowe Windows 7 – zmiana

Skróty klawiszowe to narzędzie, które ułatwia pracę na komputerze. Dzięki nim można szybciej wykonywać różne czynności, oszczędzając czas i zwiększając wydajność. W Windows 7 również znajdziemy wiele przydatnych skrótów klawiszowych, które warto poznać. W tym artykule przedstawimy kilka z nich, które umożliwią nam szybką zmianę ustawień systemowych.

1. Ctrl + Shift + Esc – otwarcie menedżera zadań

Menedżer zadań to narzędzie, które pozwala na zarządzanie procesami w systemie. Dzięki skrótowi klawiszowemu Ctrl + Shift + Esc możemy szybko otworzyć menedżer zadań i sprawdzić, które procesy obciążają nasz komputer.

2. Win + D – przejście do pulpitu

Skrót klawiszowy Win + D pozwala na szybkie przejście do pulpitu. Jest to przydatne, gdy chcemy szybko schować okno, które przeszkadza nam w pracy.

3. Win + L – zablokowanie komputera

Skrót klawiszowy Win + L pozwala na szybkie zablokowanie komputera. Jest to przydatne, gdy chcemy zostawić komputer na chwilę, a nie chcemy, aby ktoś inny miał do niego dostęp.

4. Win + P – zmiana ustawień wyświetlania

Skrót klawiszowy Win + P pozwala na szybką zmianę ustawień wyświetlania. Dzięki temu możemy szybko przełączyć się między trybem jednoekranowym a trybem rozszerzonym.

5. Alt + Tab – przełączanie się między otwartymi oknami

Skrót klawiszowy Alt + Tab pozwala na szybkie przełączanie się między otwartymi oknami. Dzięki temu możemy szybko przełączyć się między aplikacjami, bez konieczności korzystania z myszki.

Podsumowanie

Skróty klawiszowe Windows 7 to narzędzie, które warto poznać. Dzięki nim można szybciej wykonywać różne czynności, oszczędzając czas i zwiększając wydajność. W tym artykule przedstawiliśmy kilka skrótów klawiszowych, które umożliwią nam szybką zmianę ustawień systemowych. Zachęcamy do wypróbowania ich w praktyce i odkrywania kolejnych przydatnych skrótów.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: skróty klawiszowe windows 7 zmiana